Select language / زبان خود را انتخاب کنيد

رنج‌های یرموک

Yarmouk
«در تاریخ سازمان ملل بی‌سابقه است که گروهی که از حمایت این سازمان برخوردار است چنین در معرض رنج و بیچارگی قرار بگیرند . [در یرموک] وضعیت انسانی موجود رسیدگی به این شرایط را طلب می‌کند. »

بخشی از گفته‌های سخنگوی آژانس امداد و کار سازمان ملل کریس گانس، درباره وضعیت اردوگاه پناهجویان فلسطینی یرموک در دمشق – محلی که هزاران نفر از ساکنان آن توسط نیروهای ارتش سوریه محاصره شده و با گرسنگی و خطر مرگ دسته‌جمعی روبرو هستند.

منبع:‌
http://www.washingtonpost.com/news/morning-mix/wp/2014/04/21/thousands-starving-in-outskirts-of-damascus-situation-unprecedented-in-living-memory-un-says/

نظر:
آنچه پناهندگان فلسطینی در سوریه از سر می‌گذرانند نشانه‌ای آشکار از فریبکاری و رفتار ضداخلاقی حکومت ایران است. درحالی که جمهوری اسلامی از بحران فلسطین به عنوان بهانه‌ای برای حمایت از حزب‌الله در لبنان و فرستادن جنگجوهای سپاه قدس -یا به قول مقامات ایرانی «مشاوران» این سپاه-  به منطقه استفاده می‌کند مردم بی‌پناه فلسطین قربانیان منافع سیاسی جمهوری اسلامی در سوریه می‌شوند. درواقع همان نیروهایی که به گفته جمهوری اسلامی برای دفاع از مردم فلسطین تشکیل شده [شاخه برون مرزی سپاه پاسداران، سپاه قدس]  در حال رساندن کمکی همه جانبه به حکومت اسد برای بمباران و محاصره و گرسنگی دادن به فلسطینیان است. تاریخ هرگز خیل این مردم گرسنه را فراموش نخواهد کرد، پناهجویانی که به جستجوی سرپناه به سوریه گریختند اما با بشکه‌های انفجاری و گرسنگی از آنها پذیرایی شد.

پاسخ دهید